صداگرد: با هوش مصنوعی پادکست‌های فارسی را جستجو و پخش کنید

فرشید نجاریان

 

حدود یک دهه است که هرکس آنلاین است و یک جفت هدفون دارد می‌تواند در دنیای دیگری از آگاهی، سرگرمی و گفت‌وگو سیر کند و حتی زندگی‌اش را تغییر و تکان بدهد. درست همانطور که سرعت رشد ماشین‌های چاپ به افراد کمک کرد فکرشان و قدرت کلماتشان را گسترش دهند، یا بعدتر وبلاگ‌ها باعث همه‌گیری، فراوانی و تنوع اندیشه و گفت‌وگوهای انسانی شدند، حالا تکنولوژی پادکست، مسیر گفت‌وگو و گفتار انسانی را دگرگون کرده و می‌کند. 
با پادکست می‌توانیم پای صحبت برخی از جالب‌ترین، خردمندترین و دوست‌داشتنی‌ترین آدم‌های جهان بنشینیم.
ما در حال شنیدن پادکست‌هایمان هیجان‌زده شدیم، خندیدیم، اشک ریختیم و حتی عصبانی شدیم و این یعنی پادکست یک رسانه‌ی غیر قابل انکار انسانی‌ست و جایش را در زندگی‌هامان پیدا و محکم کرده‌. و جالب اینکه تازه شروع شده. در ایران که سابقه‌ی پادکست فارسی به ۱۰ سال هم نمی‌رسد. اما متأسفانه، اینترنت تا حد زیادی سازماندهی نشده است. نویز بیش از سیگنال وجود دارد و خیلی وقت‌ها کیفیت در کمیت و خوب‌ها در انبوهی بسیار، گم می‌شوند. باور ما این است که پادکست‌ها، و برای ما فارسی‌زبان‌ها پادکست‌ های فارسی، می‌توانند در این دنیای شلوغ و دیتازده، راه‌ها را به سوی محتوای درست و عمیق هموار کنند. 
 

و صداگرد اینطور شروع شد

صداگرد با یک ایده ساده شروع شد: جستجو، کشف و استفاده از محتوای صوتی فارسی؛ به طور مشخص پادکست فارسی، به سادگی و سرعتی که همیشه دوست داشتیم. ما یک تیم و گروهی از انسان‌های هوشمند و الگوریتم‌های پیشرفته هستیم که با هم کار می‌کنیم تا برای شما بهترین تجربه جستجو، کشف و استفاده از پادکست های فارسی را فراهم کنیم.
 

 

صداگرد چه کار می‌کند؟

صداگرد یک موتور جستجوی هوشمند و قدرتمند برای پادکست فارسی است که با استفاده از هوش مصنوعی، به شما کمک می‌کند تا به راحتی پادکست‌ها و محتوای صوتی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. صداگرد همچنین یک پادگیر (پخش‌کننده) پادکست فارسی نیز هست. 
با صداگرد، شما می‌توانید جمله و پاراگرافی را که دنبال آن هستید در میان یک اپیزود از پادکست، پیدا کنید و همینجا ببینید و بشنوید. به زبان دیگر صداگرد در متن و داخل محتوای گفتاری پادکست هم جستجو می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا شما به سادگی و با سرعت بیشتری اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید.

صداگرد زندگی پادکستی شما را آسان‌تر می‌کند

دنبال یادگیری یا کنجکاوی درباره مفهوم یا موضوعی در محتواهای صوتی هستید؟ کلمه یا عبارت را در صداگرد جست‌وجو کنید.
برای تحقیق یا مقاله‌تان به منابع بیشتری از محتوای نوشته‌شده فکر می‌کنید؟ کلمات یا عبارت‌های مورد نظرتان را در صداگرد جست‌وجو کنید. صداگرد در متن پادکست‌های فارسی به‌دنبالش می‌گردد و نتایج را برایتان لیست می‌کند.
پادکست‌های جدید و مرتبط با موضوعات، کلمات و عبارت‌هایی که به دنبالشان می‌گردید را برایتان پیدا می‌کند.
اپیزودهای جدید و مورد علاقه و نیاز شما را برایتان پیدا و پخش می‌کند.
می‌توانید هرکدام از نتایج، اپیزودها و پادکست‌ها را هم با دوستان و دنبال‌کنندگان‌تان به اشتراک بگذارید یا در پروفایل و کتابخانه‌تان ذخیره کنید.
ما همواره در حال بهتر‌کردن سیستم‌ها و ویژگی‌های صداگردیم. به تدریج امکانات جدیدش را هم اضافه می‌کنیم با این چشم‌انداز که کمک کند تا بهتر از پیش، از محتوای پادکست فارسی بهره‌برداری کنیم.

ممکنه از این مقاله‌ها هم خوشتان بیاید:
پست های مشابه بیشتر